Čestitka sindikatima povodom svjetskog dana učitelja
Autor: domagoj babic8, 10. 10. 2010.

NVURH je uputilo čestitku sindikatima zaposlenika u hrvatskom školstvu povodom svjetskog dana učitelja 5. listopada.

ČESTITKA

Poštovani,

ovim putem želimo svim hrvatskim učiteljicama i učiteljima čestitati njihov dan – međunarodni dan učitelja, 5. listopada. Učitelj, učenik i škola ravnopravni su dionici odgojno-obrazovnog procesa, a mi kao najviše predstavničko tijelo učenika i učenica osnovnih i srednjih škola (i jedino legitimno) te savjetodavno tijelo ministra znanosti, obrazovanja i športa, jasno spoznajemo da je zadovoljan, ambiciozan, cijenjen i motiviran učitelj kamen temeljac zdravog obrazovanja, a u konačnici i zdravog društva.

Učitelji rade jedan od najodgovornijih i najtežih poslova koji itekako utječe na sutrašnjicu i društvo.

Nadamo se zajedničkom radu na boljitku odgojno-obrazovnog sustava i gradnji škole po mjeri učenika i učitelja.

Još jednom čestitamo, uz podsjetnik na međunarodni dan srednjoškolaca, 17. studenog.