Prezentacije brošure o problematici mladih u Čakovcu
Autor: domagoj babic8, 11. 5. 2011.

Mreža mladih Hrvatske i Autonomni centar – ACT organizirali su okrugli stol i prezentaciju publikacija. Okrugli stol se održao u prostorijama Autonomnog centra u Čakovcu, 27. travnja s početkom u 14 sati.

Tri publikacije (Mladi: priprema, pozor, sudjelujte! Sudjelovanje mladih – modeli, mehanizmi, prakse; Koraci do uspješne politike za mlade u lokalnoj zajednici; Mali rječnik pojmova politike za mlade i rada s mladima) nastale su u sklopu projekta "Youth Policy Backpack" koji je imao za cilj okupiti mlade iz cijele Europe i razmijeniti iskustva, znanja i prakse u području politike za mlade na europskoj, nacionalnoj i lokalnoj razini. Namjera je da organizacije mladih i drugi dionici koriste publikacije kao alat za unapređenje sudjelovanja mladih u društvenim procesima.

Okrugli stol je tematizirao procese sudjelovanja mladih i razvoj politike za mlade u Međimurskoj županiji. Zajedno smo otvorili neka pitanja i pronašli odgovore na njih kako bismo unaprijedili životne uvjete mladih na ovom području.

Događaju su prisustvovali:
− Denis Sgagliardi, član Upravnog odbora Mreže mladih Hrvatske
− Tea Jarc, članica upravnog odbora Mladinskog sveta Slovenije
− Klara Đurkin, predsjednica Vijeća učenika Međimurske županije i članica Nacionalnog vjeća učenika Republike Hrvatske.

Klara Đurkin
Vijeće učenika Međimurske županije