2. ljetna škola OBESSU-a
Autor: domagoj babic8, 15. 10. 2011.

Od 17. do 24. kolovoza u Amiensu (Francuska) održana je druga po redu ljetna škola OBESSU-a pod imenom „One world, one care“. Naš predstavnik bio je Antonio Jurić.

U razdoblju od 17. – 24. kolovoza u Amiensu (Francuska) održana je druga po redu ljetna škola pod imenom „One world, one care“ predvođena krovnom organizacijom srednjoškolaca OBESSU. Pedeset srednjoškolaca iz preko dvadeset zemalja Europe te gosti iz Gane imali su priliku sudjelovati u radionicama i seminarima kroz koje su uz aktivno sudjelovanje zajedno došli do mnogih zaključaka. Iz proizašlih ideja izdat će se i publikacija. Zamisao da se svi dojmovi, ideje i rješenja za pojedine probleme vijeća učenika u Europi sjedine u jedan  dokument, koji će pomoći mnogim vijećima za njihov daljnji razvoj, samo je jedna od sjajnih ideja proizašlih iz OBESSU-a. Za glavni zadatak OBESSU-ovog tima za globalno umrežavanje, dati učenicima jasne ideje za razvoj vijeća iz kojih dolaze, ali i senzualizirati mlade sa problemima sa kojima se susreće velik broj djece i odraslih u pojedinim zemljama svijeta, najviše se pobrinula Ivica Alpeza (Bosna i Hercegovina), koja je svojim predavanjima, ali i predavanjima svog tima, dala jasnu poruku za što se i na koji način zalažu. Posebno velik značaj davao se radionicama koje su na specifičan način obrađivala prava čovjeka i srednjoškolaca, ali i kako učenike privući u vijeća učenika koja su tu samo i isključivo za njih same. Kako se ne bi dobio dojam da je ljetna škola bila mjesto na kojem nije bilo zabave i opuštajućeg načina rada potvrđuju i sretna lica te dojmovi polaznika za vrijeme i nakon tjedna provedenog u prekrasnom gradiću Amiensu, na sjeveru Francuske, koji je uz puno korisnog znanja i vještina koje smo ponijeli sa sobom donio i mnogo prijateljstava koje ćemo sigurno njegovati dugo vremena.

Antonio Jurić