Studija o privatnim instrukcijama
Autor: domagoj babic8, 17. 2. 2011.

Centar za istraživanje i razvoj obrazovanja objavio je prikaz rezultata projekta „Privatne instrukcije – razvoj modela regulacije pojave u Republici Hrvatskoj“ . Autori su Boris Jokić i Zrinka Ristić Dedić.

Centar za istraživanje i razvoj obrazovanja Instituta za društvena istraživanja u Zagrebu objavio je prikaz rezultata znanstveno-istraživačkog projekta „Privatne instrukcije – razvoj modela regulacije pojave u Republici Hrvatskoj“  kojeg su upravo završili.
Autori su Boris Jokić i Zrinka Ristić Dedić.

Pročitajte ga ovdje.

Cilj je projekta bio:

• Analizirati perspektive različitih obrazovnih dionika o pojavi privatnih instrukcija u Republici Hrvatskoj
  • Na osnovu prikupljenih perspektiva utvrditi uzroke raširenosti pojave privatnih instrukcija
  • U suradnji s uključenim obrazovnim dionicima predložiti modele regulacije pojave u Republici Hrvatskoj.

U projektu su sudjelovali brojni pojedinci i predstavnici različitih institucija iz područja odgoja i obrazovanja.

U prikazu rezultata projekta nalaze se informacije o:

• Ključnim rezultatima svih dosadašnjih istraživanja o privatnim instrukcijama u Republici Hrvatskoj provedenih u Centru za istraživanje i razvoj obrazovanja
  • Prepoznatim uzrocima raširenosti pojave u hrvatskom obrazovnom kontekstu
  • Mogućim modelima regulacije pojave privatnih instrukcija i reakcijama različitih obrazovnih dionika na te prijedloge.

Nadamo se da će Vam rezultati projekta biti zanimljivi i korisni.