Kome se obratiti?

PROSVJETNA INSPEKCIJA

Inspekcija obavlja nadzor nad zakonitošću rada škola i učeničkih domova. Dužna je razmotriti prijave i izvijestiti podnositelje o poduzetim mjerama. Razmatra i anonimne prijave. Može:

• predložiti razrješenje ravnatelja te otkaz radnika
  • narediti poništenje nezakonite učenikove ocjene, nezakonito stečene svjedodžbe ili druge javne isprave
  • podnijeti optužni prijedlog sucu za prekršaje

Za što je sve nadležna, pročitajte ovdje. Na ured@mzos.hr obratite se prosvjetnoj inspekciji i anonimno!

• Ako živite na području Grada Zagreba, Zagrebačke, Karlovačke, Sisačko-moslavačke, Krapinsko-zagorske, Bjelovarsko-bilogorske, Koprivničko-križevačke, Varaždinske i Međimurske županije, obratite se podružnici u Zagrebu:

Zagreb, Donje Svetice 38
Načelnik: Frano Mandić
01/4594-416

• Ako živite na području Splitsko-dalmatinske, Dubrovačko-neretvanske, Zadarske i Šibensko-kninske te na dijelu Ličko-senjske županije, obratite se podružnici u Splitu:

Split, Prilaz braće Kaliterna 10
Načelnik: Ivan Ivanda
021/490-022

• Ako živite na području Primorsko-goranske i Istarske te na dijelu Ličko-senjske županije, obratite se podružnici u Rijeci:

Rijeka, Erazma Barčića 4
Načelnik: Branko Rumora
051/338-755, 333 088