NVURH dodijeljen status promatrača u OBESSU-u
Autor: domagoj babic8, 14. 5. 2011.

Na generalnoj skupštini Organizacijskog ureda za europske udruge srednjoškolaca u Briselu, Vijeću je dodijeljen status promatrača - pridruženog člana Ureda.

14. svibnja u Briselu, na generalnoj skupštini na kojoj su prisustvovale 24 organizacije učenika Europe, generalni odbor OBESSU-a Nacionalnom vijeću učenika svečano je dodijelio status promatrača - pridruženog člana.

Prvi kontakt s OBESSU-om ostvaren je u srpnju 2008., a tri godine kasnije Vijeće je ispunilo stroge kriterije nezavisnog, predstavničkog, nacionalnog i demokratski vođenog i biranog učeničkog tijela.

Od 2008. naovamo OBESSU nam je pomogao izgraditi se, osoviti na noge i napredovati u radu i strukturi. Status punopravnog člana može se zadobiti za godinu dana promatračkog statusa.