Novo vodstvo učenika u Splitsko-dalmatinskoj županiji
Autor: domagoj babic8, 25. 3. 2012.

U četvrtak, 22. ožujka, u Splitu je provedena izborna sjednica Vijeća učenika SDŽ i Vijeća učenika Grada Splita.

Na sjednici u MIOC-u, kojom je ravnao Gorki Bajrić (v.d. dopredsjednika VUSDŽ) uz pomoć Hrvoja Bašića, dosadašnjeg predsjednika VUSDŽ i tajnice Vijeća Ivane Miličević, izabrana su nova vodstva splitskih i splitsko-dalmatinskih vijeća učenika osnovnih i srednjih škola, kao i glavni odbori obiju vijeća.

Za predsjednicu Vijeća učenika SDŽ izabrana je Gabrijela Čabo iz Sinja, za dopredsjednicu Karla Vučković (Gimnazija kraljice Jelene, Split), a za tajnika Vijeća Frane Širković (Industrijska škola, Split).

Srednjoškolci Grada Splita za svoju su predstavnicu izabrali Karlu Bilić, učenicu Prometne škole.

Osnovci Splita za predsjednicu su izabrali Enu Ponthy, dopredsjednik je Dominik Knezović, a tajnica Ana Knezović.

Podnoseći izvješće o radu VUSDŽ, dosadašnji predsjednik, Hrvoje Bašić, poručio je novim vijećnicima i vodstvu da ustraju i budu sami promjena. "Proteklih nekoliko godina u Vijeću su bile neponovljivo iskustvo", rekao je. Gorki Bajrić, sad već bivši dopredsjednik Vijeća, u istom tonu je zaključio kako proteklo vrijeme ne bi mijenjao ni za što. No, upozorio je nasljednike kako "ipak nisu u pitanju fotelje, nego odgovornost predstavljanja desetaka tisuća vaših kolega".

Ostali podatci, intervju s novim predstavnicima učenika i više slika uskoro!