Izbori u Vukovaru
Autor: Domagoj Babić, 22. 11. 2012.

Izvještaj s izborne sjednice Vijeća učenika Vukovarsko-srijemske županije, na kojoj je izabran novi predsjednik i novi član Nacionalnog vijeća učenika RH.

Preuzeto sa stranica Udruge srednjoškolaca Vukovar

Nedavno je Vijeće učenika Vukovarsko-srijemske županije održalo izbornu sjednicu na kojoj se Filip Markanović razrješuje s mjesta predsjednika vijeća, te je na istoj podnio izvještaj o radu vijeća, ali objasnio novim članovima koje su njihove obveze i odgovornosti kao predstavnika učenika. Također, najavio je reforme u cijelom učeničkom predstavničkom tijelu kroz Udrugu srednjoškolaca Vukovar i Udruga zagrebačkih učenika. Na sjednici su sudjelovali predstavnici  osnovnih i srednjih škola iz Vukovarsko-srijemske županije te između sebe birali kandidate za predsjednika vijeća.

Kandidati za predsjednika: Bičanić Stijepa (OŠ Ivana  Brlić-Mažuranić Vnkovci); Đuričić  Jovan (OŠ Siniše Glavaševića) ; Franjić Ivan (SS Ekonmoska i trgovačka škola Vinkovci);  Gradečak Anamarija (SS Zdravstvena i veterinarska škola Vinkovci); Janković Dominik (Gimnazija Vukovar); Kurija Dejan (Tehnička škola Nikola Tesla Vukovar); Mijatović Milica ( Strukovna škola Vukovar); Antonio Ripić ( Učenički dom Vukovar) i Rako Mia (OŠ Mitnica Vukovar) S većinom glasova mjesto predsjednika Vijeća učenika Vukovarsko srijemske županije imenovan je Antonio Ripić, učenik III. razreda Ekonomske škole Vukovar, te predsjednik vijeća učenika u Domu učenika Vukovar. Intervju s njim pročitajte ovdje.

Ovim izborima učenici su pokazali svoje zajedništvo, kroz koje u daljnjem radu žele još više promovirati demokraciju kroz slične procese, kako regionalne, tako i nacionalne, te raditi na promoviranju nenasilja i tolerancije među učenicima kroz suradnju sa Udrugom srednjoškolaca Vukovar.

Izbore ne bismo mogli održati da nije bilo našeg sponzora, tvrtke "INA - Indrustrija nafte d.d." te donatora, Ureda župana Vukovarsko-srijemske županije, kojima ovim putem najsrdačnije zahvaljujemo.

Izvor: Udruga srednjoškolaca Vukovar