Hrvatski srednjoškolci pokreću intenzivniju međusobnu komunikaciju i suradnju
Autor: Karlo Horvat, 16. 9. 2013.

Zagreb, 20. 3. 2013.Predstavnici Udruge srednjoškolaca danas su u prostoru Osnovne škole Lovre Pl. Matačića u Zagrebu održali radni sastanak sa predstavnicima Nacionalnog vijeća učenika. Osnovni cilj sastanka bilo je predstavljanje djelovanja Udruge srednjoškolaca te definiranje akcija koje će unaprijediti komunikaciju i suradnju među srednjoškolcima diljem Hrvatske. Realiziranjem niza projekata učinit će se pozitivne promjene među mladim ljudima, odnosno srednjoškolskoj populaciji koja u hrvatskoj broji oko 160.000 tisuća učenika.

Udruga srednjoškolaca želi putem medija upoznati cjelokupnu javnost, a posebice srednjoškolce sa pravima, potrebama, rezultatima i uopće položajem učenika u Hrvatskoj te ih povezati i sa njihovim kolegama u drugim europskim državama.

Sastanak u Zagrebu prva je u nizu od već nekoliko dogovorenih aktivnosti koje će biti provedene u narednih šest mjeseci u nekoliko hrvatskih gradova.

„Udrugu srednjoškolaca osnovali smo iz više razloga, a jedan od važnijih je aktivno povezivanje sa Organizacijom europskih udruga učenika (OBESSU) gdje Nacionalno vijeće učenika ne može predstavljati srednjoškolce  iz Hrvatske jer ovisi o resornom ministarstvu. Budući da Hrvatska ulazi u Europsku uniju smatramo da u OBESSU trebamo imati predstavnike koji će predstavljati naše potrebe, stavove, pozitivna i negativna iskustva tijekom srednjoškolskog obrazovanja. Također ćemo Nacionalnom vijeću učenika pružati logističku pomoć kako bi i oni lakše realizirali svoje ideje i projekte“ – izjava je predsjednika Udruge srednjoškolaca Filipa Markanovića.

Izvor: usred.hr