Prva sjednica Nacionalnog vijeća učenika Republike Hrvatske
Autor: Petra Mavrinac, 22. 2. 2021.

Konstituirajuća sjednica Nacionalnog vijeća učenika Republike Hrvatske održana 19. veljače 2021.

Konstituirajuća sjednica Nacionalnog vijeća učenika Republike Hrvatske održana je 19. veljače 2021. godine s početkom u 13 sati u virtualnom okruženju preko platforme ZOOM. Na sastanku je uz predstavnike Ministarstva znanosti i obrazovanja sudjelovalo 14 učenika članova Nacionalnog vijeća učenika Republike Hrvatske od ukupno 21 imenovanog učenika. Osim članova Vijeća, prisutne su bile i predstavnice Ministarstva znanosti i obrazovanja mr. sc. Vesna Šerepac - ovlaštena za obavljanje poslova ravnateljice Uprave za odgoj i obrazovanje, Vesna Hrvoj-Šic - voditeljica Službe za strukovno obrazovanje te stručna savjetnica Marina Varga.

Na sjednici je u petom krugu izbora izabran učenik Filip Bašica (Dubrovačko-neretvanska županija) za predsjednika Nacionalnog vijeća učenika Republike Hrvatske. Kao zamjenica izabrana je učenica Miša Ovčar (Međimurska županija), a za zapisničara je izabrana učenica Dora Vuković (Osječko-baranjska županija). Predstavnica Nacionalnog vijeća učenika Republike Hrvatske u Vijeću za djecu je učenica Dorotea Kožnjak (Virovitičko-podravska županija), a zamjena je Miša Ovčar. Konačno, za predstavnika Nacionalnog vijeća učenika Republike Hrvatske, odnosno člana Radne skupine za izradu Nacionalnog plana za prava djece u Republici Hrvatskoj, za razdoblje od 2021. do 2026. godine, izabran je učenik Toma Jukić (Splitsko-dalmatinska županija).