Druga sjednica Nacionalnog vijeća učenika Republike Hrvatske
Autor: Petra Mavrinac, 31. 3. 2021.

Druga sjednica Nacionalnog vijeća učenika Republike Hrvatske održana 31. ožujka 2021. godine

Druga sjednica Nacionalnog vijeća učenika Republike Hrvatske održana je 31. ožujka 2021. godine s početkom u 9 sati u virtualnom okruženju preko platforme ZOOM. Osim prisutnih članova Vijeća, na sastanku je bila stručna savjetnica Marina Varga.

Sjednica je započela verifikacijom izvješća konstituirajuće sjednice te je uslijedio izbor predstavnika za komunikaciju. Nakon predstavljanja svih kandidata, izabrana je učenica Petra Mavrinac (Primorsko-goranska županija). Predstavnik za komunikaciju brine se o odnosu s medijima i javnošću, održava mrežne stranice Vijeća, kao i profil Vijeća na društvenim mrežama na Internetu, promiče stajališta i aktivnosti Vijeća u svrhu informiranja što većeg dijela učenika i javnosti te se brine o transparentnosti Vijeća.

Također su osnovane tri radne skupine te su izabrani njihovi članovi. Antonela Barešić, Miša Ovčar, Matej Desanić i Toma Jurkić članovi su Radne skupine za maturu. Članovi Radne skupine za probleme koronakrize i online nastave su Larija Jurkić, Lucija Jagatić i Filip Bašica, a članovi Radne skupine za osnovnoškolsko obrazovanje su Anna Kuzmanović, Katarina Zmaić i Jenny Bartolić.