Treća sjednica Nacionalnog vijeća učenika Republike Hrvatske
Autor: Petra Mavrinac, 21. 4. 2022.

Treća sjednica Nacionalnog vijeća učenika Republike Hrvatske održana 21. travnja 2022. godine

Treća sjednica Nacionalnog vijeća učenika Republike Hrvatske održana je 21. travnja 2022. godine s početkom u 13 sati u zgradi Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske. Osim prisutnih članova Vijeća, na sastanku su bili Državni tajnik Ministarstva znanosti i obrazovanja Tomislav Paljak, koji se na početku sjednice članovima Vijeća obratio s nekoliko prigodnih riječi, voditeljica Službe za strukovno obrazovanje Vesna Hrvoj-Šic te stručna savjetnica Marina Varga.

Sjednica se nastavila verifikacijom izvješća druge sjednice nakon koje se održao izbor potpredsjednika te zapisnučara Vijeća učenika. Larija Jukić (Bjelovarsko -bilogorska županija) izabrana je za potpredsjednicu, a učenica Ema Beganović (Zagrebačka županija) nova je zapisničarka.

Veliki dio sastanka članovi su posvetili razgovoru o načinu rada županijskih i školskih vijeća. Istaknuli su ključne probleme - demotiviranost učenika te otežana komunikacija sa županijom i ravnateljima. Međutim, istaknuli su i primjere dobre prakse te su predložili načine da se rad vijeća unaprijedi. Također je osnovana Radna skupina za rad županijskih Vijeća učenika čiji su članovi Anna Kuzmanović, Petra Mavrinac te Petar Pletikosić.

Osim toga, predstavnica za medije Petra Mavrinac održala je kratku prezentaciju o dosadašnjem radu Vijeća učenika, a predsjednik Filip Bašica sjednicu je zaključio najavom skorog radnog sastanka na kojem će članovi dodatno raspraviti o promociji Vijeća učenika te o poboljšanju rada županijskih vijeća.