Organizacija Vijeća učenika Zagreba
Autor: domagoj babic8, 17. 10. 2009.

U četvrtak, 15. listopada, u Zagrebu je održan sastanak predstavnika MMH i NVURH s ciljem dogovora oko organiziranja Vijeća učenika Grada Zagreba.

Dobre vijesti za učenike s područje Grada Zagreba!

Predstavnici MMH (Nikola Butković, Martina Horvat) i NVURH (Luka Orešković, Domagoj Babić) sastali su se kako bi dogovorili plan organizacije Vijeća učenika Grada Zagreba i daljnje zajedničke aktivnosti vezane uz isto.

Predsjednike vijeća učenika zagrebačkih osnovnih i srednjih škola krajem studenoga očekuje trening-seminar, a polaznici treninga sačinjavat će radnu skupinu za organiziranje VU Zagreba, što je osobito važno za samoorganiziranje učenika.

Konstituirajuća sjednica VU Zagreba očekuje se u siječnju,  a na njoj će se izabrati glavni odbor i predsjednik tijela. Do kraja godine bit će izdana i informativna publikacija za zagrebačke učenike.

Inače, Grad Zagreb ima 130 osnovnih i 94 srednje škole.